BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Interneto Vartotojo Gyvenimas

Dabartiniame žmogaus gyvenime internetas vaidina vis svarbesnį vaidmenį. Mano nuomone, paslapties interneto vartotojo gyvenime praktiškai neliko. Internetą naudojame ne tik informacijos paieškai, mokymuisi, bendravimui ar pramogoms, bet internetu kliaunamės 24 valandas per parą. Atrodo, kad greitai dėka interneto, galėsime nekelti kojos iš namų, nes viską bus įmanoma atlikti pasinėrus į internetinę erdvę.

Internetas savo dinamiškumo, universalumo dėka palengvino informacijos ieškojimo, reprezentavimo bei bendravimo per atstumą procesus. Deja, laisvė, kurią suteikia internetas, sumažino dėmesį, skiriamą gyvam bendravimui. Vis daugiau laiko internete praleidžiantys vartotojai pamiršta bendravimo gyvai svarbumą. Daugelis jaunų žmonių ir vaikų, kurių kalba dar nėra susiformavusi, didelę dalį laiko praleidžia naršydami Internete ar bendraudami. Interneto tekstuose ir virtualiuose pokalbiuose yra kalbos ir skyrybos klaidų, išgalvotų žodžių, taip pat dažnai nėra vartojamos ir lietuviško alfabeto raidės.

Deja, šitokios kalbos mokosi šiuolaikiniai vaikai ir pritaiko ją realiame gyvenime. Būtent interneto vartotojais tampa vis jaunesni asmenys. Vaikams nėra sudėtinga žaisti ar kitaip naudoti kompiuterį bei internetą. Jie priima tai kaip natūralų objektą, žaidimų partnerį.

Internetą priskirčiau kaip vieną iš 21 amžiaus priklausomybių. Tai tarsi liga, kuri dažniausiai pasireiškia bendraujant virtualiuose pokalbiuose, žaidžiant kompiuterinius žaidimus. Tokie interneto vartotojai patys šito nesuvokia. Jie didžiąją dalį laiko praleidžia bendraudami tokiuose pokalbiuose, kartais net užmiršdami viską, kas vyksta aplink. Dažniausiai jie praranda laiko nuovoką ir gali prie kompiuterio sėdėti labai ilgą laiką.

Apibendrinant, galima teigti, kad internetas – moderniausia, greičiausiai besivystanti masinės komunikacijos priemonė, kuri jo vartotojams atveria didžiulį ir įvairiaspalvį informacijos bei pramogų pasaulį. Todėl nemeluosiu, jei teigsiu, kad daugelis mūsų esame priklausomi nuo interneto privalumų, bei trūkumų, kurie formuoja mūsų individualius interneto vartojimo įpročius.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą